Att sova skönt

Alla undersökningar visar att det viktigaste för en hotellgäst är att rummet har en riktigt bekväm säng. Det är därför vi har satsat rejält för att alla skall kunna sova skönt.

Kuddarna: Vi har två kuddar i varje säng. En lite längre och fastare kudde och en som är lite mjukare. Allt för att du ska kunna välja en kombination som passar bäst just för dig.

Sängarna: Det har visat sig att i de allra flesta konferens- grupper så finns det någon som är ganska lång och då räcker inte en 200 cm lång säng till. Ni som är långa vet vad jag pratar om. Vi har valt DUX som leverantör av våra sängar och för att även de lite längre gästerna skall kunna sova skönt har vi sängar som är 210 cm långa. Lika enkelt som det är genialt.

Täcken: De flesta hotellgäster föredrar att man inte bäddar med ett överkast. Därför bäddar vi upp sängen så att den som vill bara kan krypa ner.

Nallar finns i receptionen om ni trots detta har svårt att somna!

Johan Svensson, VD Aronsborg 

I
MÖTESGLÄDJE FRÅN A TILL Ö: INGENTING
- Har du provat att försöka göra ingenting
Säng

SE FLER BILDER:
Säng